Aktualności

Glomex Military Supplies předala Policii České republiky k užívání 5 kusů leteckých brýlí pro noční vidění (ANVIS).

V květnu 2018 Glomex Military Supplies předala Policii České republiky 5 kusů leteckých brýlí pro noční vidění (ANVIS). Dodávku firma realizovala na základě výběrového řízení. Letecké brýle nočního vidění jsou využívány pro pokročilý výcvik posádek vrtulníků. Pilotům umožňují přistát v noci a za šera. Kromě plnění úkolů Policie ČR, jsou brýle využívány i při nasazení Letecké služby v rámci integrovaného záchranného systému. Celý systém přilby (typ SPH-5) a brýlí nočního vidění splňuje ta nejpřísnější kritéria kladená na současné vojenské a policejní letecké složky plnící úkoly v nočních podmínkách včetně přízemních letů, přistání v neznámém terénu bez pomoci pozemního navádějícího personálu apod.

czytaj więcej

Glomex MS dostarczył siatki transportowe dla śmigłowców

W styczniu 2018, Glomex MS, na podstawie wygranego w sierpniu 2017 przetargu na dostawę 10 sztuk zewnętrznych siatek transportowych dla śmigłowców, dostarczył do Czeskich Sił Powietrznych osiem siatek transportowych HCN1616 zdolnych do przenoszenia ładunku o masie do 2268 kg (5.000 lbs) oraz dwie siatki HCN1818 zdolnych do przenoszenia ładunku o masie 4 536 kg (10.000 lbs). Transport ładunku podwieszanego na śmigłowcach zwiększa możliwości treningowe i operacyjne śmigłowców Czeskich Sił Powietrznych.

czytaj więcej

Glomex MS dostarczył dwie jednostki PRM-Ambulift do 24. Bazy Lotniczej Praga-Kbely

Pod koniec 2017 roku, dział lotniczy Glomex MS dostarczył dwie jednostki PRM-Ambulift do 24. Bazy Lotniczej Praga-Kbely Ten samobieżny pojazd pozwala na wygodny transport, załadunek i rozładunek pasażerów z ograniczoną mobilnością lub rannych, razem z personelem medycznym na pokład samolotu transportowego. Klimatyzowany, izolowany przedział pasażerski jest wyposażony w trzy siedzenia, pasy bezpieczeństwa i systemy mocowania umożliwiające przytwierdzenie urządzeń dla osób o ograniczonej mobilności oraz inne wyposażenie zabezpieczające pasażerów przed upadkiem.

czytaj więcej