Новости

Glomex Military Supplies předala do užívání 3 ks sněhových pluhů Armádě České republiky

Společnost Glomex Military Supplies s.r.o. jako vítěz veřejné zakázky, předala dne 28.6.2018 vzdušným silám Armády České republiky do užívání 3 komplety sněhových pluhů. Speciálně upravené sněhové pluhy LLV 60, dle potřeb AČR, jsou instalovány na vozidlech Tatra T-815 v souladu s upevňovací normou DIN 76 060 a jsou tak použitelné i pro jiná vozidla s odpovídajícím systémem. Pluhy s délkou břitu 5 515 mm jsou připraveny k použití zejména k odstraňování sněhu ze vzletových a pojížděcích drah a z velkých letištní ploch a udržovat tak provozuschopnost leteckých základen AČR. Vlastní těleso sněhového pluhu je konstrukčně řešeno monoliticky s vulkolanovým břitem a celý pluh je možné ovládat z kabiny řidiče v průběhu čistících prací.

читать далее

Glomex Military Supplies předala Policii České republiky k užívání 5 kusů leteckých brýlí pro noční vidění (ANVIS).

V květnu 2018 Glomex Military Supplies s.r.o. předala Policii České republiky 5 kusů leteckých brýlí pro noční vidění (ANVIS). Dodávku firma realizovala na základě výběrového řízení. Letecké brýle nočního vidění jsou využívány pro pokročilý výcvik posádek vrtulníků. Pilotům umožňují přistát v noci a za šera. Kromě plnění úkolů Policie ČR, jsou brýle využívány i při nasazení Letecké služby v rámci integrovaného záchranného systému. Celý systém přilby (typ SPH-5) a brýlí nočního vidění splňuje ta nejpřísnější kritéria kladená na současné vojenské a policejní letecké složky plnící úkoly v nočních podmínkách včetně přízemních letů, přistání v neznámém terénu bez pomoci pozemního navádějícího personálu apod.

читать далее

Glomex Military Supplies предоставило сети для транспортировки груза под вертолетом

Компания Glomex Military Supplies s.r.o. на основании победы в тендере от августа 2017 года на поставку 10 штук сетей для грузового транспорта на внешнем подвесе вертолета Ми-17/171Ш, предоставила в январе 2018 года вооруженным силам Чешской Республики восемь грузовых сетей HCN1616 для перевозки грузов до 2 268 кг (5 000 фунтов) и две сети HCN1818 для перевозки грузов до 4 536 кг (10 000 фунтов). Таким образом, перевозка груза на наружном корпусе вертолета повышает уровень подготовки и оперативного использования вертолетов.

читать далее